Bratislava 12. marca 2015 - Zhromaždenie občanov "Nechceme základne NATO na Slovensku"

13.03.2015 06:50

CHARTA 2015  Štefan Kalina

    Ešte pred rokom by som neuveril, že sa mi podarí takáto fotografia (pán Ján Čarnogurský na včerajšom občianskom zhromaždení proti NATO v Bratislave). Od komunistov po katolíkov - spoločný odpor voči NATO a ich základniam na Slovensku. 

    Tak to má byť! 

    Veď v Slovenskom národnom povstaní v boji proti nemeckému a slovenskému fašizmu tiež stáli vedľa seba veriaci aj neveriaci, demokrati aj komunisti, Slováci, Česi, Rusi, Maďari a celý rad iných národov, Židia aj Cigáni.Spájalo ich jedno -boj proti fašizmu!
    Dnes nás spája boj proti novodobému fašizmu - PROTI NATO !!!
 

    Otvorený boj sa začal. 10. marca v Košiciach, 12. marca v Bratislave, 26. marca opäť Bratislava, potom Michalovce, Zvolen a ďalšie slovenské mestá. 

        NECHCEME NA NAŠEJ PÔDE NATO! 

        NECHCEME FAŠIZMUS A VOJNU! 

        MY CHCEME MIER! CHCEME NEUTRALITU SLOVENSKA!

 

    

                Heslá CHARTY 2015 proti NATO sa objavili v Bratislave v rukách našich signatárov a aktivistov.

My nerobíme rozdiely ani medzi politickou príslušnosťou, či názorovými platformami našich signatárov. Pre nás je dôležité predovšetkým úsilie, aktivita a akcieschopnosť našich priateľov a aktivistov o MIER, proti NATO, militarizmu, fašizmu a proti VOJNE. 

    A samozrejme schopnosť a ochota spolupracovať.

Náš hovorca Mgr. Štefan Kalina i s niekoľkými desiatkami našich signatárov pozdravili zhormaždenie v Bratislave.  Pozrite si videá.