Bratislavská konferencia svetových pokrytcov.

20.06.2015 14:41

CHARTA 2015 - Sekretariát, Peter Nišponský

    V Bratislave sa zišli najvyšší politickí pokrytci sveta na konferencii GLOBSEC, aby údajne rokovali o svetovej bezpečnosti a o mieri.

    Zišli sa práve tí, ktorí svetovú bezpečnosť a svetový mier najviac ohrozujú a pokrytecky toto svoje stretnutie na konferencii GLOBSEC vydávajú za bezpečnostnú a mierovú iniciatívu.

                Prečo pokrytci?

    - Stretnutie deklarujú ako rokovanie o svetovej, teda i našej bezpečnosti. V skutočnosti ide ale len o ich vlastnú bezpečnosť, aby čo najdlhšie zachovali a udržali súčasný nespravodlivý systém globalizovaného oligarchického imperializmu, ktorý im umožňuje bohatý a pohodlný bezprácny život na úkor vykorisťovania, drancovania, okrádania, zbedačovania väčšiny slabých, ekonomicky menej rozvinutých, bezbranných krajín a majetkovo chudobných občanov sveta.

    - Stretávajú sa práve tí, ktorí svetovú ekonomickú, humanitárnu migračnú krízu spôsobili svojou nenásytnou neokoloniálnou politikou, ktorí násilím za cenu miliónov nevinných ľudských životov, bombardovaním, vojnou, terorom a vraždami štátnikov zničili legitímne štátne systémy v Afganistane, Iraku, Líbyi, Srbsku, ktorí ničia Sýriu a Ukrajinu, chystajú sa zničiť Irán a mnohé ďalšie krajiny, ktorých vinou je len to, že nie sú ochotné podriadiť sa neokoloniálnej politike diktovanej z Washingtonu a z Bruselu a že nie sú ochotné vydať svoje nerastné i ľudské zdroje v prospech záujmov a ziskov západnej oligarchie.

    - Stretávajú sa politici údajne demokratického Západu v službách svetových oligarchov, vojnoví štváči, skrytí reprezentanti zbrojárskych monopolov, neofašisti, nacionalisti nenávidiaci Rusko, Čínu, Indiu, Brazíliu, Irán, Venezuelu, Kubu....a všetkých tých, ktorí sa odmietajú podriadiť ich ekonomickému a politickému diktátu.

    - Stretávajú sa bez účasti relevantných zástupcov Ruskej federácie, hoci vedia, že bez komunikácie a spolupráce s Ruskom globálnu bezpečnosť v Európe, ale ani na svete nemožno dosiahnúť. Práve naopak. Pozvánky na GLOBSEC obdržali reprezentanti marginálnej, ale agresívnej, protiputinovskej ruskej opozície tvoriacej ich piatu kolónu v Ruskej federácii. K nim pridali i pozvania pre aktivistov a realizátorov kyjevského Majdanu, v súčasnosti podporujúcich diktátorský nacionalisticko-neofašistický nelegitímny zločinecký režim na Ukrajine, tých, ktorí vládnu nedemokratickými teroristickými metódami, ktorí vedú vyhladzovaciu vojnu proti vlastnému ľudu, ktorí organizujú masové vraždenie ľudí na juhovýchode Ukrajiny. I z toho vyplýva, že pokrytectvo účastníkov GLOBSECU je bezhraničné.

    - Z rokovaní a vyhlásení prominentných účastníkov GLOBSECU, napríklad britského premiéra, alebo francúzskeho prezidenta vychádzajú pokrytecké medové motúzy o bezpečnosti pre všetkých, o mieri, o spolupráci a ekonomickej prospešnosti, no ich konanie je práve opačné. Vyzývajú k nenávisti voči Rusku, dehonestujú všetkých, ktorí sú za rovnoprávnu spoluprácu s Ruskom a za zrušenie protiruských sankcií, diktujú zvýšenie rozpočtov na zbrojenie pre všetky krajiny Európskej únie, viac kompetencií pre NATO, výstavbu vojenských základní v členských krajinách NATO, skladov ťažkých a sofistikovaných zbraní arzenálu USA v okolí hraníc Ruska, predlžovanie ekonomického embarga proti Rusku, zvýšenie efektívnosti a „produktivity“ protiruskej militantnej propagandy v členských krajinách EÚ i mimo nich pre ďalšie vymývanie našich mozgov.

    - Jedným dychom popri vzletných slovách o mieri prijímajú opatrenia a kroky hraničiace so zločinmi proti mieru len preto, aby udržali svoj vplyv, svoju moc, aby si vytvorili ďalší priestor k bezbrehému drancovaniu krajín, ktoré ešte odolávajú ich ekonomickému, politickému a vojenskému diktátu.

    - Tvária sa ako jediní svetoví humanisti, ktorí sa podujali riešiť súčasnú imigračnú krízu, masovú vlnu státisícov na životoch ohrozených, hladných a psychicky frustrovaných imigrantov z Líbye, Sýrie, Iraku, Afganistanu... . Riešia však len následky stavu, ktorý oni sami zapríčinili cieleným rozvratom, vojenskou agresiou a zničením týchto krajín, neustále prebiehajúcim drancovaním ich prírodného bohatstva, čo túto imigračnú krízu spôsobilo. Krajiny ako Taliansko, USA, Veľká Británia, Francúzsko a ďalšie, ktoré rozvrat, vojnu a drancovanie spôsobili a naďalej prevádzkujú, sa chcú podeliť o imigrantov s tými, ktorí na tomto stave nemajú žiadny, alebo len minimálny podiel. Typický príklad imperiálnej neokoloniálnej politiky: Zisky z rabovania na účty oligarchov a nadnárodných korporácií, zodpovednosť za následky a náklady na riešenie pronblémov z účtov štátov t.j. na účet všetkých nimi manipulovaných a vykorisťovaných občanov.

    - Námestník generálneho tajomníka zločineckej vojenskej organizácie NATO v Slovenskom rozhlase nám v piatok, 19. júna 2015, priamo z GLOBSECU mimo iných agresívnych obvinení Ruska predniesol prednášku, že Rusko napína svaly, že NATO je voči Rusku v obrane, že Rusko je agresor, že preto my musíme zbrojiť, rozmiestňovať vojská na našom území, zvyšovať rozpočet na zbrojenie a byť solidárni s krajinami NATO i s krajinami, ktoré sú údajne ohrozené Ruskom. Hovorí to pokrytec, ktorý zorganizoval obkľúčenie Ruska vojenskými základňami USA a NATO, ktorý organizuje vojenskú okupáciu i našej krajiny za servilnej spoluúčasti slovenskej pokryteckej vládnucej politickej garnitúry.

    - Naši pokrytci, prezident Kiska, minister zahraničných vecí Lajčák, členovia vlády a parlamentu zúčastnení na konferencii a účastní na jednotlivých diskusiách s politikmi západu prítomnými na Slovensku len poslušne pritakávajú tejto politike presne v intenciách pokynov, ktoré obdržali z Bieleho domu a z Pentagonu. Plnia úlohu hostiteľov pokrytcov, dobrovoľne sa vpasovali do úlohy poslušných bábok tohto pokryteckého bábkového divadielka usporiadaného pre nesvojprávnych voličov v Európe i u nás na Slovensku.

    Konferencia GLOBSEC pre svet, ani pre občanov Slovenska neprinesie nič pozitívne. Práve naopak. Prijme opatrenia ohrozujúce našu bezpečnosť a svetový mier, prehĺbi na želanie vlastníkov západného kapitálu bariéru medzi štátmi a občanmi na východ od našich hraníc a priblíži Európu k vojne. Našim militantne naladeným rozsievačom vojny však poslúži veľmi dobre pre urýchlené preprogramovanie Slovákov z rusofilov na rusofóbov. Do vojny proti Rusku nás potrebujú vojnoví štváči práve takých.

    Lebo skutočným cieľom tvorcov tejto pokryteckej politiky nie je naša bezpečnosť a mier, ale ďalšia akumulácia ich kapitálu. A k tomu potrebujú vojnu s Ruskom za cenu našich, ukrajinských a ruských životov.

    A čo na to médiá?

    Slovenské verejnoprávne i súkromné médiá za dva dni v súvislosti s konaním konferencie GLOBSEC v Bratislave ústami a perami Washingtonom a Bruselom výnimočne dobre zaplatených profesionálnych propagandistov a „odborníkov“ vyplodili na adresu Ruska, Rusov a Vladimíra Putina toľko nenávisti, konfrontačných vyhlásení a propagandistickej rusofóbnej špiny, ako nikdy doteraz.

    Niekto spoza Atlantiku zrejme rozhodol, že Slovensko sa musí ešte hlbšie votrieť do priazne kolonizátorom našej krajiny, našim súčasným okupantom, musí bezpodmienečne a urýchlene presvedčiť našich občanov, že Rusko je nepriateľ, agresor, že prezident Putin je nebezpečná obluda a Európska únia, Pentagon a NATO na čele s Obamom sú láskavými, humánnymi mierovými  holubicami.

    Mnohí občania našej krajiny sú náchylní naivne vnímať propagandu médií ako pravdu a na túto špinavú mediálnu manipuláciu naletia.

    My v CHARTE 2015 však nenaletíme. My vieme a zreteľne vidíme, kde je pravda. Vieme že naša bezpečnosť, bezpečnosť našich detí, bezpečnosť našej krajiny je ohrozená, vieme, že MIER je ohrozený, vieme, kým je ohrozený a vieme tiež, že tým, kto MIER ohrozuje, nie je oligarchami západu tak nenávidené Rusko.