Darček od Santa Clausa: 12 000 tankov a obrnencov pre Európu

02.12.2015 09:19

CHARTA 2015 - Sekretariát

    Vyše 70 amerických tankov a obrnencov dopravili len tento týždeň z Nemecka do Rumunska. Podobné "vianočné balíčky od Santa Clausa" poputujú v najbližších dňoch i do Bulharska a do Litvy.

    Informoval o tom zástupca amerického ministerstva obrany Jeff Davis. Dodávky ťažkej vojenskej techniky, ale i iných zbraňovných systémov sa budú realizovať v rámci podpory operácie Atlantic Resolve. „Táto technika by mala zvýšiť rýchlosť premiestňovania sa vojsk počas cvičení,“ uvádza sa na oficiálnej stránke Pentagónu.

    V rámci programu European Activity Set Američania plánujú dopraviť do krajín Strednej a Východnej Európy viac ako 12 tisíc tankov, obrnených transportérov, raketovej a inej vojenskej techniky – tankov, obrnených vozidiel, delostrelectva a pod. Americká ťažká vojenská technika v rámci tohto programu už bola rozmiestnená v Nemecku.

    Americký minister obrany Ashton Baldwin Carter slávnostne oficiálne oznámil, že USA plánujú rozmiestniť ťažkú vojenskú techniku v 7 európskych krajinách. Pripomenul, že vojenské jednotky – roty a  batalióny budú umiestnené v Bulharsku, Estónsku, Litve, Lotyšsku, Poľsku, Rumunsku a Nemecku. Podčiarkol, že sa tieto opatrenia podnikajú za účelom zabezpečenia obrany týchto štátov pred útokmi potenciálneho agresora. Agresora (nepriateľa) síce nepomenoval, ale Severoatlantická aliancia v najbližších dňoch hodlá pomenovať Ruskú federáciu ako "nespolupracujúcu krajinu s NATO", čo je špeciálny a pokrytecký spôsob pomenovania toho istého.

    Slovenská republika údajne zatiaľ (v tomto roku) týmito ťažkými zbraňami od Santu z Pentagonu obdarovaná nebude. Príčinou nie je fakt, že by bol Santa skúpy a nedoprial nám radosť z vražedných zbraní masového ničenia a smrti na našom území, ani akýsi virtuálny odpor predstaviteľov slovenskej politiky. Príčina je prozaická. Pred voľbami, ktoré sa konajú v marci 2016 nechcú dráždiť voličov na Slovensku. 

    Po voľbách však potopa. Hop - a už budú tu. Lebo vojna proti Rusku , ako agresorovi a nepriateľovi je pre nich nevyhnutná. A naša krajina ako novodobá kolónia Washingtonu a Brudelu má v nej nezastupiteľnú úlohu - byť bojovým poľom stredu frontu.

 

    *  Po prečítaní článku môžete hlasovať v ankete (Vľavo hore.) Ďakujeme.