Demonštratívne konvoje okupantov v Európe pribúdajú. Kedy i na Slovensku?

14.05.2015 11:56

CHARTA 2015 - Sekretariát, Peter Nišponský

    Tento týždeň začne svoju 400 kilometrovú cestu naprieč Rumunskom viac ako 350 amerických vojakov a 80 vozidiel americkej armády. Pochod je prvým krokom nadnárodných manévrov NATO, ktoré sa uskutočnia v Rumunsku.

    Americkí vojaci začnú svoju cestu z leteckej základne Mikhail Kogalniceanu a budú smerovať do tréningového centra v Cincu, kde sa stretnú s kanadskými, britskými a rumunskými vojakmi, oznámil v utorok Pentagon. Vojenské cvičenie zahŕňa 1.500 vojakov štyroch krajín NATO a uskutoční sa od 15. mája do 6. júna.

    Veliteľ 2. brigády, americký podplukovník Theodore A. Johnson, uviedol, že cieľom misie je uistiť spojencov NATO, najmä Rumunsko o akcieschopnosti spoločnej obrany. Podľa jeho slov je prechod Rumunskom ukážkou silných vzťahov s krajinou a schopnosti NATO pohybovať sa pozdĺž vnútorných línií naprieč celou alianciou.

    Ďalšou krajinou, ktorá bude "hostiť" spoločné vojenské cvičenia tento mesiac je Estónsko. Personál zahŕňa viac ako 7.000 záložníkov a 13.000 vojakov z Estónska a spojeneckých krajín. Cvičenia s názvom Siil 2015 sa uskutočnia na území celého Estónska. Súčasťou cvičení budú tanky M1 Abrams a obrnené vozidlá Bradley.

    Po demonštrácii sily US Army konvojom americkej armády Dragoon Ride, ktorý smeroval nedávno cez Estónsko, Litvu, Lotyšsko, Poľsko a Českú republiku na základňu v nemeckom meste Vilseck v Bavorsku sa vrece demonštračných jázd armádnych konvojov USA v krajinách bývalej východnej Európy roztrhlo naplno.  

   Bez ohľadu na to, ako sú tieto militaristické nátlakové politické manévre nazývané a ako brilantne pozitívne im poplatnými a nimi uplatenými médiami prezentované, vždy ide len o okupačné armády, ktorých cieľom je povzbudenie ducha domácich kolaborantov a zastrašenie zástancov mieru, spolupráce a národnej suverenity nimi okupavaných kolónií.

    Je len otázkou času, kedy sa naplnia želania a vôľa vojnových štváčov a špeciálny americký konvoj bude defilovať i cez Slovensko.

    Slovensko sa za 25 rokov po tzv. Nežnej revolúcii vinou politických pokrytcov, ale i vinou nás, nepozorných, ustráchaných, apatických a pasívnych občanov stalo politickou, ekonomickou a už i vojenskou kolóniou záujmov Západného nadnárodného oligarchického kapitálu. 

    Preto zásadnou a prvoradou úlohou nášho silnejúceho mierovho hnutia je nedopustiť ďalšie okliešťovanie našej suverenity a zabrániť svojvoľnému konaniu militantne naladených tzv. našich "spojencov" na území našej krajiny, na území, ktoré im nepatrí, ale ktoré patrí občanom suverénneho a hrdého Slovenska.

 

Anketa

Ste proti konvojom USA a NATO na Slovensku?

ÁNO (41)
9%

NIE (409)
91%

JE MI TO JEDNO (1)
0%

Celkový počet hlasov: 451