Erdogan vrazil Putinovi dýku do chrbta. Urobia tak i Fico a Kiska?

24.11.2015 17:11

CHARTA 2015 - Sekretariát

    Turci dnes nad územím Sýrie zostrelili ruskú stíhačku. Stíhačku krajiny, ktorá ako jediná seriózne bez pokrytectva a politického kalkulu bojuje proti Islamskému radikálnemu terorizmu reprezentovanému Islamským štátom, ale aj s tzv. "Umiernenou sýrskou opozíciou" podporovanou USA a ich kolóniami - štátmi Európskej únie.

    Prezident Ruskej federácie tento nepriateľský akt Turecka hodnotí ako zbabelý útok dýkou od chrbta.

    V rovnakom čase predseda Európskej rady Donald Tusk zvolal na nedeľu 29. novembra už dlhší čas plánovaný summit krajín EÚ a Turecka. V hre sú 3. miliardy eúr pre Turecko aj z našich daní. Témami tejto vrcholnej schôdzky má byť "oživenie vzťahov medzi EÚ a Tureckom" ako kandidátskou krajinou únie, ako aj potlačenie migračnej vlny smerujúcej na starý kontinent. Donald Tusk v tejto súvislosti uviedol, že o týchto otázkach hovoril telefonicky aj s tureckým premiérom Ahmetom Davutogluom. Tusk už na nedávnom summite na Malte naznačil, že stretnutie vedúcich predstaviteľov európskej dvadsaťosmičky s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom sa s veľkou pravdepodobnosťou uskutoční ešte v priebehu novembra. 

    Vzťahy s Ankarou nadobudli pre Brusel vzhľadom na utečeneckú krízu nový význam. V hlavnom meste únie v Bruseli sa hovorí o finančnej pomoci Turecku vo výške okolo troch miliárd eur. Európska komisia by poskytla šestinu tejto sumy, zvyšných 2,5 miliardy eur by malo pochádzať od členských štátov únie, teda i z pokladne Slovenskej republiky, z našich daní. To všetko pre to, aby Turecko "láskavo" zadržalo na svojom území státisíce (do 2 miliónov) migrantov chystajúcich sa na nájazd do Európy.

    Táto situácia podporuje sebavedomie Erdogana, ako hlavného svetového vydierača. Preto si dovolil vraziť dýku do chrbta Putinovi, zostreliť lietadlo Ruskej federácie nad územím Sýrie, lebo vie, že pokrytecká Európa sa bojí prílivu migrantov z Turecka a vie, že USA ako svetový organizátor štátneho a nadnárodného terorizmu organizačne, materiálne i vojensky podporujú ako vrahov "umiernenej sýrskej opozície", rovnako tak i teroristov z Islamského štátu, teda de facto jeho priateľov.

    Preto si Erdogan dovoľuje stále viac. Preto vykráda cez svojho syna ropné zásoby Sýrie denne v hodnote 1,5 milióna USD kolónami cisterien prevážajúcich nakradnutú ropu na spracovanie do Turecka, preto vraždí kurdskú opozíciu, preto podporuje Islamský štát a trpí zázemie islamského terorizmu na teritóriu Turecka.

  Erdogan je medzinárodný zločinec najvyššieho kalibru, podporujúci medzinárodný terorizmus a medzinárodný zločin rovnako ako mocenské záujmy nadnárodného kapitálu reprezentovaného Bielym domom vo Washingtone a centrálami EÚ a NATO v Bruseli.

    Práve tomu Turecku a tomu Erdoganovi sa máme my, krajiny EÚ  (samozrejme i Slovensko) skladať na to, aby nás nezaplavil miliónmi migrantov v tomto prípade už ani nie obetí kolonializmu a ľudí v núdzi, ale inváznou armádou islamských radikálov na európsku komunitu.

    O tom, či Erdogan dostane tri miliardy eúr od EU, z toho časť i z našich vreciek bude v nedeľu 29. novembra rozhodovať i premiér Róbert Fico.

    Ak bude súhlasiť, ak poskytne krajine terorizmu, jej teroristickému prezidentovi Erdoganovi a jeho komplicom z krajín EÚ a NATO naše peniaze, zaradí sa Róbert Fico medzi tých, ktorí vrážajú dýku do chrbta Putinovi a Ruskej federácii, ktorí nasadzujú dnes nie len svoje prostriedky, ale i svoje životy za našu Európu. Za nás, za náš život, kultúru, tradície, za perspektívu našich detí.

 

*  Po prečítaní článku môžete hlasovať v ankete (Vľavo hore.) Ďakujeme.