Humenné 5. mája 2015: HUMENNÉ ZA MIER

07.05.2015 09:52

CHARTA 2015 - Sekretariát

 

    HUMENNÉ ZA MIER.

    Východ Slovenska 5. mája 2015 ako obvykle nesklamal.

    Mierové zhromaždenie občanov v Humennom, organizované CHARTOU 2015 znova a už po niekoľký raz opakovane ukázalo, že úsilie ZA MIER, proti vojne zjednocuje. 
    Zjednocuje občanov rôzneho politického zmýšľania, rasy, národnosti, presvedčenia, vyznania a.t.d.
    Dnes sme to v Humennom zas dokázali.

  Na našom spoločnosm podujatí vystúpili zástupcovia CHARTY 2015,regionálni politici mimoparlamentných strán KSS, Strany práce, občianski a mieroví aktivisti a občania z Humenného, Michaloviec, Košíc i z okresu Humenné.

    Pred akciou a počas nej prebiehal zber podpisov pod petíciu občanov za vystúpenie Slovenska z NATO a získavanie signatárov CHARTY 2015. Podarilo sa nám získať takmer sto podpisov pod petíciu a vyše 80 občanov signovalo svojim podpisom text CHARTY 2015.     

    Súzvuk medzi zúčastnenými, fantastická nekonfrontačná atmosféra, vynikajúce vystúpenia mierových aktivistov a zástupcov mimoparlamentných politických strán, úsmevy prítomných i vážne zamyslenie, spoločný súhlas s potrebou aktívneho úsilia o mier a spoločný ťah na bránku.

    To sú charakteristiky nášho dnešného podujatia. 
    Mnohých sme v bežnom zhone života v kolotoči boja o existenciu a prežitie zaskočili, mnohých možno už zobudili, mnohých snáď len primäli k zamysleniu. 
    Jedno je však isté. Dobrá stovka účastníkov a niekoľko stoviek okoloidúcich, postávajúcich a nahliadajúcich dokázalo načúvať, uvažovať a v zásade sa zjednotiť v názore, že mier je najvyšším atribútom života, že je nedeliteľný, že nie je celkom samozrejmý a že bez nášho spoločného aktívneho úsilia o jeho zachovanie to ďalej nepôjde.

    Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a ktorí podporili MIER.

 

Fotogaléria: Humenné 5. mája 2015