MIER pre Košice, Slovensko, Európu, svet.

11.03.2015 09:56

Autor: Peter Nišponský

    Priatelia MIERU.
 

    Ďakujeme Vám všetkým, ktorí ste sa dnes zúčastnili nášho zhromaždenia za MIER, proti militarizmu, fašizmu a vojne v Košiciach. 
Dokázali sme spolu, že sú na Slovensku ľudia, ktorým nie je jedno, či budeme žiť, alebo zomrieme v záujme niekoho iného, nezodpovedného k ľudstvu a hodnotám ľudskosti, ktoré má Homo sapiens v génoch a čím sa líši od zvierat.

      
 

    Pre vylúčenie zbytočných polemík o účasti vám oznamujeme exaktnú informáciu: Na podujatí-proteste-zhromaždení bolo presne 182 trvalých účastníkov. Okrem nich akciu navštívili ďalšie stovky okoloidúcich, ktorí sa čiastočne pristavili, zatlieskali a odišli, alebo zostali i takých, ktorí prešli bez absolútneho záujmu v náhlivosti bežných problémov života.
    Všetkým vám česť a vďaka, priatelia.
 

    Naša úvodná akcia ukázala mnoho závažných poznatkov. Nebudeme ich tu rozvádzať, analýzu si urobíme sami, lebo to je dnes hodnotou, pre priateľov i odporcov našej občianskej aktivity neoceniteľnou.
    Nemôžeme však inak ako len konštatovať, že podujatie sa nám absolútne vydarilo. I pánbožko sa zmiloval a zaslal nám úžasné jarné počasie, úsmevy a priazeň ľudí a perfektnú náladu.
    Dobrý štart, však, priatelia?
 

    Len jedno nevyšlo/alebo vyšlo? Akcie sa nezúčastnil ani jediný význaný politik zo slovenskej politickej scény. Kašlú na nás - občanov, sme pre nich vzduch. Rovnako ako pre médiá, ktoré nasnímaním, prípadne informovaním o našej akcii nezarobia ani cent, a preto na nás se..jú rovnako ako i naši úžasní politici.    
    Nám to však vôbec nevadí. S ich účasťou sme, pravdu povediac, ani nerátali, lebo nám je jasné od začiatku, že naša iniciatíva proti vojne - za mier je im proti srsti. Oni totiž mier nechcú a vojnu propagujú za peniaze a za fleky.
Neuvedomujú si, že v tej vojne budú obeťami i oni sami.