Mlčanie vládcov. Čo Vy na to pán premiér?

11.10.2015 06:44

CHARTA 2015 - Sekretariát

        Na Slovensku vzniká prvá stála základňa NATO - vo Vajnoroch.

    Minister obrany Slovenskej republiky Martin Glváč z pokynu premiéra Róberta Fica, vlády SR, s vedomím a súhlasom prezidenta Andreja Kisku i poslancov NR SR dňa 8. októbra 2015 v Bruseli svojim podpisom slávnostne potvrdil súhlas Slovenskej republiky so zriadením stálej vojenskej základne NATO na Slovensku. 

 

    Týmto aktom predstavitelia vládnej i zákonodarnej moci na Slovensku oficiálne potvrdili svoju vedomosť a svoj súhlas so stálym pôsobením "odborníkov" špecialistov na vojnu (NATO Force Integration Units – NFIU) na Slovensku. „Účelom tejto aktívnej militantnej zložky NATO na Slovensku je zvýšiť reakcieschopnosť NATO a uľahčiť nasadenie vojsk veľmi rýchlej reakcie a zoskupení rýchleho nasadenia proti "nepriateľovi", za ktorého v súčasnej dobe predstavitelia politiky Bruselu a Washingtonu nezakryto, verejne, mediálne označujú Ruskú federáciu.

   

Nová vojenská základňa NATO vznikne v areáli kasární v bratislavských Vajnoroch. (Foto: Michaela Kolimárová)

 Foto: Michaela Kolimárová 

    Týmto aktom sa Slovenská republika dobrovoľne stala politicky nesvojprávnou a vojensky okupovanou krajinou cudzími armádami a mocnosťami. 

   Sídlom stálej základne NATO na Slovensku budú kasárne Bratislava - Vajnory, kde bude pôsobiť nateraz 41 špecialistov na vojnu, z toho 20 zahraničných z krajín NATO. Ich počet je možné násobne rozširovať podľa potreby a situácie.

    Na prípravu tohto okupačného procesu a samotného aktu CHARTA 2015 dlhodobo upozorňovala svojimi oficiálnymi stanoviskami napr. TU, ale i na mierových, antimilitaristických a protivojnových zhromaždeniach občanov mieru na námestiach Slovenských miest i v hlavnom meste SR v Bratislave. Všetko bez akejkoľvek reakcie zainteresovaných politikov.

    Týmto krokom sa Slovensko - Bratislava - Vajnory stali prioritným terčom tých, ktorých NATO vojensky ohrozuje a provokuje k vojne. 

                                                                                      

    Premiér Róbert Fico, ktorého vláda prostredníctvom ministra obrany Martina Glváča toto rozhodnutie prijala a schválila v Bruseli sa k celému aktu okupácie nevyjadruje, mlčí a tvári sa, že sa ho to vôbec netýka. Neunúva sa ani, aby svoje pohnútky takého protislovenského konania zásadne porušujúceho suverenitu a bezpečnosť občanov krajiny občanom vysvetlil, alebo aby ich obhájil.

    Približujúci sa termín parlamentných volieb na Slovensku zrejme robí svoje a pán premiér rozpor s názorom väčšiny občanov nemieni obhajovať, ani s občanmi na túto tému komunikovať. Mohlo by mu to znížiť predvolebné preferencie. Mlčí ako hrob a dúfa, že nebude musieť okolnosti podkladania sa Slovenska zahraničným mocnostiam do volieb komentovať, alebo vysvetľovať.

 

Preto vyzývame premiéra Róberta Fica, aby splnil svoj sľub, ktorý dal občanom Slovenska v minulosti, že základne cudzích armád na Slovensku budú iba na základe referenda. Nech splní čo sľúbil a nech je o základni NATO vo Vajnoroch na Slovensku referendum!

 


    Vážený pán premiér Róbert Fico. Občania Slovenska očakávajú Vaše vyjadrenie v predmetnej veci. Lebo slovo robí chlapa i politika.

 

*    Po prečítaní článku môžete hlasovať v ankete (Vľavo hore.) Ďakujeme.

**   Ak bude premiér Róbert Fico na výzvy akokoľvek reagovať, budeme vás informovať.

*** Viac k základni vo Vajnoroch i TU.