Musíme zrýchliť tempo - ak nechceme zahynúť vo vojne

01.12.2015 12:49

CHARTA 2015 - Sekretariát

 

    Táto výstižná fotografia presne charakterizuje stav, v ktorom sa mierové hnutie vo svete, ale hlavne u nás, na Slovensku, nachádza.

    Vojnoví štváči, prezident, absolútna väčšina poslancov Národnej rady, členov vlády Slovenskej republiky a ich nohsledov vo vedení štátu, verejnoprávne i súkromné médiá hlavného mediálneho prúdu, politickí komentátori a zahraničím pdporované a platené neziskové organizácie na Slovensku postupujú atletickým tempom a smerujú našu krajinu do osídiel prípravy vojny. O vojne, militarizme, zbraniach, základniach, vojenských cvičeniach, mobilizačných plánoch a iných vojnových témach hovoria už bežne každodenne ako keby to bola naša životná potreba, ako keby to bol chlieb, vzduch, či voda.

    Podporujú militantné správanie zločincov z NATO, vytvárajú im priestor pre ich operácie na území našej krajiny, zriaďujú vojenské základne na Slovensku, usporiadavajú vojenské cvičenia a defilé zahraničných armád na našom území.

    Pod vykonštruovanou zámienkou ohrozenia našej bezpečnosti teroristami obmedzujú naše zákonné práva, novelizujú články ústavy, prijímajú protiobčianske zákony, zvyšujú rozpočet na armádu, políciu, na nákupy zbraní na úkor školstva, zdravotníctva či iných civilných rezortov. Na tie peniaze nie sú a rozpočty sa krátia. Tvária sa, že to všetko len v našom záujme a v záujme našej ochrany.

    Z Ruskej federácie, z krajiny, ktorá zatiaľ ako jediná efektívne a účinne nasadzuje svoje prostriedky v boji proti medzinárodnému terorizmu už oficiálne vyrábajú nášho úhlavného nepriateľa, agresora, jej prezidenta Vladimíra Putina démonizujú a označujú ako diktátora, hoci v Rusku je dnes viac slobody, ako v našich nových východných kolóniách pýšiacich sa takzvanou demokraciou.

    Hnutie oligarchov priparavujúcich VOJNU je v ofenzíve. Klany vojnových štváčov robia všetko pre to, aby si udržali moc a zisk i na úkor vojny a nášho zničenia.

    Mierové hnutie, občania za MIER, občania za slušný a zmysluplný život sú v defenzíve. Väčšina sa tvári, ako by sa nič nedialo. Náš odpor proti vojnovým štváčom a ich ofenzíve má korytnačie tempo. Uvedomujeme si nebezpečenstvo, no tvárime sa, že to nevidíme. Aktivita občanov mieru je na príliš nízkej úrovni vo vzťahu k tomuto nebezpečenstvu. Takto MIER nemôžeme udržať a ubrániť.

    Čo s tým?

    Musíme zrýchliť tempo a zefektívniť našu činnosť. Musíme dostať verejný odpor proti vojnovým štváčom a politikom obhajujúcim vojnové prípravy do masovej podoby v uliciach našich miest a obcí.

    Musíme nahlas a tvrdo, všetci naraz kričať, že vojnu nechceme, že vojnoví štváči nemajú v našej krajine miesto.

    Len tak si udržíme nádej, že my a naše deti dostaneme šancu prežiť.

    Vo štvrtok, 3. decembra 2015 o 17.00 hodine sa stretneme v Bratislave na Rybnom námestí pri morovom stĺpe a tam nahlas, tvárou k ambasáde USA zakričíme, že my ich vojnu nechceme!

 

    *  Po prečítaní článku môžete hlasovať v ankete (Vľavo hore.) Ďakujeme.