NATO je ako RedBull – dáva nám krídla

03.11.2015 14:55

CHARTA 2015 - Sekretariát

      V Bukurešti dnes (3. novembra 2015) prebieha schôdzka prezidentov krajín východného krídla NATO za účasti námestníka generálneho tajomníka NATO Alexandra Vershbowa.

    Úlohou zúčastnených je zintenzívnenie kritiky proti politike Moskvy,  vzájomná dohoda a cielené pokračovanie v komplote proti Ruskej federácii a jej prezidentovi, posilnenie nenávisti  voči Rusku údajne s cieľom odradiť Rusko od prípadnej agresie proti nám.

    Povinne, ale i iniciatívne sa tejto schôdzky zúčastňujú prezidenti Bulharska, Estonska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Poľska, Rumunska a Slovenska, teda všetko slovanských, postkomunistických krajín, pre ktoré Rusko ešte pred nedávnom bolo bratským slovanským národom a štátom, pilierom, ktorému vďačia za oslobodenie od nacizmu, dôveryhodným hospodárskym a kultúrnym partnerom.  

   Len jeden, t.j. prezident Českej republiky sa našiel, ktorý sa predmetnej schôdzky nezúčastní, lebo nie je v záujme jeho krajiny „byť súčasťou diskusie o adaptácii NATO na súčasnú ruskú politiku“. Jednoduchšie povedané na takúto tému sa prezident ČR Miloš Zeman nehodlá baviť s tými, ktorí zastupujú nesuverénne krajiny podliehajúce riadeniu a vplyvu Washingtonu a Bruselu.

   Každý zo zúčastnených prezidentov má svoje jasné dispozície z centrály diplomacie USA prostredníctvom americkej ambasády v jeho krajine (napríklad pán Kiska od pána veľvyslanca USA v Bratislave prostredníctvom pána Bútoru), Poľský prezident priamo z Washingtonu a ďalší prezidenti zas inak. Tie dispozície, bez ohľadu ako sa k nim dostali sa zhodujú v jednom: „Rusko je agresor, sankcie proti Rusku je potrebné pritvrdiť, NATO je mierumilovné obranné spoločenstvo, stále základne NATO a prítomnosť jeho vojsk na území východných členských krajín, teda i v Slovenskej republike je nevyhnutná....“ lebo tak bolo rozhodnuté v Washingtone. A bez námietok prosím!

    Budú preto rokovať úplne vážne o trvalom rozmiestnení vojenských jednotiek NATO vo východnej Európe. Cieľom týchto rokovaní je predovšetkým zjednotiť pozíciu krajín a dohodnúť spoločný protiruský postup pred summitom NATO, ktorý sa má konať na budúci rok vo Viedni.

    S tým však nesúhlasia Český, ani Maďarský prezident.

   A čo Slovenský prezident pán Andrej Kiska? Ako vždy. Sklapne opätky a na pokyn z Washingtonu zareve: „Vykonám“. Lebo dobrí anjeli to robia tak. A vôbec im nezáleží na osude krajiny, ktorú majú zastupovať, ani na mienke, či bezpečnosti jej občanov.

    Možno príde i s ďalším iniciatívnym návrhom, trebárs zriadiť vojenskú základňu NATO na Gerlachovskom štíte vo Vysokých Tatrách, lebo z neho je údajne niekedy, za priaznivých poveternostných podmienok vidno až do Ruska. Odtiaľ sa NATO ľahko vznesie až do Moskvy. Napoleon i Hitler to skúsili. Nevyšlo.  Možno teraz do tretice za pomoci východného krídla NATO to vyjde.

Vráti sa pán Kiska z Bukurešti, tak sa možno dozvieme.

 

*  Po prečítaní článku môžete hlasovať v ankete (Vľavo hore.) Ďakujeme.