Noční vlci v Prešove

19.09.2015 17:24

CHARTA 2015 Peter Nišponský

    Dnes sme dôstojne, vrelo s nadšením a úctou, privítali Nočných vlkov v Prešove.

Privalili sa za hukotu motoriek a s hlasnou reprodukovanou piesňou "Deň pobedy...". Stretnutie na Hlavnej ulici pri Pamätníku osloboditeľov, kde sme spoločne položili kvety, bolo úžasné. Privítali sme ich chlebom a soľou, ako sa na riadnych Slovanov patrí, ale i úprimným slovom, hymnou oslobodenia Svätá vojna, piesňou Slovanov, buchtami, kvetmi, láskou a priateľstvom.

    Privítať ich prišli ako poslov mieru občania Prešova, Košíc a okolia rôzneho náboženstva, presvedčenia, rôznej politickej príslušnosti a názoru. Všetkých spájala jedna obrovská sila príťažlivosti Slovanstva, úcta k histórii a vďakya ich i našim dedom a otcom za oslobodenie od nacizmu pred vyše 70 rokmi.

    Atmosféra družby, priateľstva, posolstva mieru sa dala cítiť vo vzduchu krásneho, slnečného podažďového sobotného dňa.

    Ďakujeme vám všetkým priatelia, ktorí ste sa podujatia zúčastnili, za prekrásne prežitú chvíľku priateľstva a bratstva. Ďakujeme organizátorom z  CHARTY 2015, členom motorkárskych klubov, komunistom z Prešova a Košíc, Slovensko-Ruskej spoločnosti, mierovým aktivistom a všetkým občanom mieru na Slovensku.

    Toto naše stretnutie priateľstva a mieru bolo diametrálne odlišné od nedávnych akcií vojnychtivých síl NATO, od prejazdu amerických obrnených, po zuby ozbrojených kolón cez našu krajinu.

    Toto bola kolóna MIERU, kolóna ľudí s čistými srdcami, s kvetmi v rukách a láskou v očiach.

    Želáme vám, priatelia Noční vlci, ale i našim Čiernym vlkom a všetkým motorkárom v Európe, šťastnú, bezpečnú a mierovú cestu Slovenskom a krásny zajtrajší deň na bratislavskom Slavíne, kde vaša mierová misia pre tento rok končí položením vencov k pamätníku vašim i našim otcom, ktorí položili svoje životy za našu slobodu.

    Česť a úcta vám, priatelia.

 

Fotogaléria: Noční vlci v Prešove

Záznamy: 1 - 8 zo 19
1 | 2 | 3 >>