PREŠOV 13.októbra 2015

14.10.2015 08:03

CHARTA 2015 - Sekretariát

Nebolo nás veľa.

    Niečo vyše 50 účastníkov, členov Slovensko-ruskej spoločnosti na Slovensku, signatárov CHARTY 2015 a zástupcov KSS z Prešova a z Košíc. 

    Naše protestné zhromaždenie za mier, proti vojne, za vystúpenie Slovenska z NATO, proti základniam cudzích armád na našom území napriek skromnej účasti má pre nás veľký význam. Prebúdza Prešovčanov i ostatných občanov Slovenska k zamysleniu na čo sú nám zbrane, zbrojenie, vojenské základne a cvičenia vojsk, načo je nám NATO na Slovensku, načo a prečo je Slovensko v zločineckej organizácii NATO.

      A občania sa pomaličky prebúdzajú.

    Na zhromaždení prehovoril pán Branislav Fábry zástupca Slovensko-ruskej spoločnosti na Slovensku, Peter Nišponský, tajomník CHARTY 2015, pán Koncoš, exminister pôdohospodárstva z dvoch minulých vlád za SDĽ, Branislav Rusiňák z klubu Arbat zo Spišskej Novej Vsi a Michal Mamrila, miestny funkcionár Komunistickej strany Slovenska v Prešove.

   Rozmanité zloženie občanov Slovenska a zástupcov rôznych politických prúdov nám nebránilo v zhode. V zhode o potrebe MIERU, v zhode o nevyhnutnosti aktivizácie mierových síl na Slovensku,o nepotrebnosti účasti Slovenskej republiky vo vojenskom zoskupení NATO, o nevyhnutnosti úsilia o odpor proti zriaďovaniu vojenských základní cudzích armád na Slovensku.

    Ďakujeme všetkým, ktorí podujatie organizovali, ktorí sa zúčastnili i všetkým, ktorí sa zastavili, počúvali, pridali sa, prípadne si vytvorili vlastný názor.

    Najbližšie sa stretneme v Poprade. Termín a miesto oznámime včas.
    

*  Po prečítaní článku môžete hlasovať v ankete (Vľavo hore.) Ďakujeme.

Fotogaléria z akcie