Priority prezidenta Kisku

04.03.2015 07:06

Autor: Peter Nišponský

    Slovenský prezident Andrej Kiska na včerajšom stretnutí so šéfom NATO Jensom Stoltenbergom povedal, že Slovensko chce dodržať svoje sľuby zo summitu aliancie vo Walesi a ďalej prezbrojovať.

Počas rokovania a tlačovej konferencie definoval dve hlavné priority Slovenska na najbližšie obdobie:

 

1.     „Dnes môžem povedať, že proces modernizácie slovenskej armády sa začal. Máme ambíciu postupne sa zbaviť ruskej vojenskej techniky.

2.     „Nestačia nám moderné zbraňové systémy, musíme sa vedieť brániť organizovanému šíreniu dezinformácií,“ povedal Kiska.

 

    Toto sú teda priority Slovenska podľa prezidenta Kisku.

    Sú toto i priority občanov Slovenska, ktorých záujmy má prezident reprezentovať a presadzovať? Je skutočne našou prioritou zrozumiteľne povedané militarizovať krajinu, zbrojiť a vymývať mozgy občanov vojnovou a protiruskou propagandou?

    Rozhovormi a dialógom s občanmi Slovenska sa denne presviedčame, že prioritným záujmom občanov Slovenska nieje zbrojenie, ani vojnová propaganda. Nepoznáme takmer jediného občana Slovenska, okrem prezidenta Kisku, ktorý by stanovil za svoju prioritu zbrojenie a protiruskú propagandu.

    Našou prioritou je MIER, politická neutralita a dobré susedské vzťahy so všetkými krajinami sveta Rusko nevynímajúc. Teda nie len s krajinami tzv. západného sveta, ale so všetkými bez rozdielu. 

Našou prioritou je slušný, mierový a dôstojný život občana, práca, pláca a perspektíva.

Koho záujmy teda pán prezident Kiska dnes v Bruseli v centrále NATO zastupuje?

 

    Opýtame sa ho verejne, pred všetkými.

Chceme veriť, že nebude zbabelec a že nám odpovie čestne a zrozumiteľne, ak je naozaj našim prezidentom, ako to deklaruje.