Profesor Aždar Aširovič Kurtov v Košiciach - Pozvánka na prednášku a diskusiu

04.12.2015 14:54

CHARTA 2015 - Sekretariát

    Profesora Aždara Aširoviča Kurtova privítame v utorok 15. decembra 2015 v Košiciach.

   CHARTA 2015 pod gesciou nášho hovorcu MUDr. Andreja Janca vás všetkých t.j. signatárov, priaznivcov a sympatizantov CHARTY 2015, priateľov Ruska a všetkých občanov mieru zaujímajúchich sa o medzinárodnopolitické dianie srdečne pozýva na stretnutie s ním.


    Ajdar Aširovič Kurtov – narodený v roku 1958, historik, politológ a právnik. 

  • Rozsah výskumu: Zabezpečienie zahraničnej politiky Ruska v modernom svete, transformácia politických režimov v štátoch byvalého Sovietskeho Zväzu.
  • Odborník v oblasti súčasných politických a ekonomických procesov v krajinách Blizkeho a Stredného východu, Turecka a Sýrie. Špecialista v oblasti vzťahov s krajinami Spoločenstva nezávislých štátov.
  • Autor viac ako 200 vedeckých publikácií a kníh v Rusku a v zahraničí. Prezident moskovského Centra pre výskum verejného práva, šéfredaktor novin "Problémy Národnei stratégie".

    Téma prednášky: "Eurázijska ekonomicka úniu a Európska únia: vyhliadky na spoluprácu." 

    Prednáška na horúcu tému súčasného vývoja v Sýrii a Turecku sa uskutoční dňa 15. decembra o 15.00 hodine v Klube GES, Námestie L. Novomeského 13 (pri Tip-Tope) v Košiciach. Miesto konania akcie TU. 

 

    Po prednáške usporiadame riadenú diskusiu, v ktorej budete môcť profesorovi Kurtovi položiť otázky. Výnimočná príležitosť na stretnutie a na diskusiu s výnimočným človekom na horúce témy súčasnej aktuálnej zahraničnej politiky, na témy vojny a mieru, bezpečnosti Európy a sveta. Nevyhneme sa ani témam propagandy a jej pôsobenia na naše myslenie a konanie.  

    Pozývame Vás všetkých na naše stretnutie. 

   Počítajte s malým vstupným (3,- €). Občerstvenie si budete môcť zakúpiť na mieste podujatia.

 

*  Po oboznámení sa s pozvánkou môžete hlasovať v ankete (Vľavo hore.) Ďakujeme.

 

Profesor Kurtov v ruských médiách na tému Azerbajdžanu.