Profesor Rybas v Košiciach na tému: "Od Versailles po Mníchov"

23.09.2015 04:54

CHARTA 2015 - Sekretariát

     V pondelok 21. septembra 2015 sme v Košiciach privítali profesora Moskovskej univerzity, historika, Profesora Sviatoslava Jurijeviča Rybasa.        Stretnutie s profesormi býva obyčajne poučné a ďalšie prívlastky sa akosi na povrch nederú..... 

    Stretnutie s profesorom Rybasom však malo celkom inú charakteristiku. V prvom rade to bola jeho absolútna profesionalita, precíznosť a systematickosť poznatkov. To, s čím sa však málo kedy stretávame, bola jeho ľudskosť, priateľskosť, ústretovosť. Jednoducho Rus, typický predstaviteľ svojho veľkého talentovaného národa. 

     Toto je úvod opísania stretnutia s ním, aj opisu tejto nesporne pozoruhodnej osobnosti. 

    Rozsiahla a úžasná prednáška, ktorou obohatil naše poznanie nie len oživila naše doterajšie poznanie, ale ukázala nám súvislosti a hlavne kontinuitu v politike svetových mocností od predmetného obdobia až po súčasnosť.

     Kto dobre počúval iste pochopil, čo a prečo sa v minulosti stalo a to čo sa deje vo svetovej politike dnes, je len pokračovaním delenia sveta a jeho zdrojov mocnosťami v záujme prežitia nadnárodného kapitálu Západu.

     Posúďte sami.

    Prednáška je v Ruskom jazyku vo videozázname delená do štyroch dielov (kôli časovému rozsahu). Prvé tri diely videa obsahujú samotnú prednášku a štvrtý diel je záznam z voľnej diskusie profesora Rybasa s poslucháčmi na tému súčasného politického vývoja v Európe a vo svete s poukázaním na historické súvislosti.

 

    Pozrite si kompletný videozáznam. Precvočte sa v ruskom jazyku. Obnovíte svoje poznanie a dozviete sa viac, ako ste doposiaľ mali možnosť. Dozviete sa dokonca i to, čo sa z iných zdrojov nemáte určite možnosť dozvedieť.

    Ďakujeme profesorovi Sviatoslavovi Jurijevičovi Rybasovi za úžasnú prednášku a za objektívny a ľudský prístup k téme. Organizátorom podujatia z CHARTY 2015 predovšetkým hovorcovi CHARTY 2015 MUDr. Andrejovi Jancovi a organizátorom z Matice Slovenskej v Košiciach ďakujeme za pozvanie a za možnosť zúčastniť sa.

 

 

Fotogaléria: Profesor Rybas v Košiciach na tému: "Od Versailles po Mníchov"

Záznamy: 1 - 8 zo 8