Tlačová konferencia odporcov NATO na Slovensku

30.09.2015 03:02

CHARTA 2015 - Sekretariát

Tlačová konferencia konaná 30. októbra 2015 v Bratislave.

Vyhlásenie

    Občianske združenia a zoskupenia, zúčastnené na odpore proti americkej vojenskej prítomnosti na Slovensku, máme rozličné názory na mnoho otázok, ale zhodujeme sa, že vojenské základne, vojenské konvoje NATO alebo jednoducho USA obmedzujú suverenitu Slovenska a zaťahujú našu krajinu do vojenských konfliktov, perspektívne najmä do konfliktu na východe Ukrajiny a proti Rusku. Nie sú to naše konflikty a Rusko nepovažujeme za ohrozenie Slovenska.

    Konflikty z veľkej časti vyvolali a vystupňovali USA a my sa nechceme nechať do nich zatiahnuť. Musíme sa postaviť proti provokačným vojenským krokom NATO a USA na našom území už na začiatku, pretože potom by už bolo neskoro. Z toho dôvodu organizujeme protestné zhromaždenia v rozličných mestách Slovenska, z toho dôvodu sme priviedli protestujúcich občanov na slovensko-českú hranicu pri príjazde amerického vojenského konvoja dňa 14. septembra t. r. a budeme v tom pokračovať aj v budúcnosti.

    Našim konečným cieľom je vystúpenie Slovenska z NATO.

    Bratislava, 30. 9. 2015.

    Konferenciu viedli a na otázky novinárov odpovedali: Artur Bekmatov, Ján Čarnogurský, Jozef Hrdlička a Jalal Sulejman v mene nasledujúcich politických, spoločenských a občianskych organizácií a jednotlivcov:

 1. Front ľavicovej mládeže
 2. Charta 2015
 3. Komunistická strana Slovenska
 4. Liga pre národnú a sociálnu záchranu Slovenska
 5. Ľavica.sk
 6. Nový parlament
 7. Právo a spravodlivosť
 8. Slovensko-ruská spoločnosť
 9. Strana občanov Slovenska
 10. Strana práce
 11. Tibor Eliot Rostas
 12. Vzdor-strana práce
 13. Anton Selecký

 

Video z priebehu tlačovej konferencie TU.