Verejná pozvánka politikom k priamemu dialógu s občanmi mieru.

07.03.2015 09:22

CHARTA 2015 - sekretariát,  Peter Nišponský

 

     Verejná pozvánka politikom k priamemu dialógu s občanmi mieru.

 

    Vážení lídri Slovenskej politiky.

     Hľadáme, hľadáme a nevieme nájsť.

    Nevieme nájsť jediného odvážlivca zo Slovenskej politickej scény, poslanca parlamentu, člena vlády, jediného z Vás, ktorý by mal záujem a nebál sa priamo, bez sprostredkovania médiami komunikovať s občanmi, ktorí majú iný názor ako je prezentovaný mainstreamom.

Nadobudli sme dojem, že Vaša virtuálna komunikácia s občanmi len z uzavretých, strážených politických a úradných miestností, spoza televíznych kamier a štúdií mediálnej propagandy, len v kruhu niekoľkých desiatok svojich skalných prívržencov nie je komunikáciou, ale len výsmechom a manipuláciou nás – väčšiny ostatných tu dolu na uliciach miest a obcí Slovenska.

    Výstupom Vás politikov sprostredkovaným médiami neveríme ani pol slova a už ani nebudeme veriť. Lebo tieto výstupy považujeme len za primitívnu manipuláciu, vojnovú propagandu, šíriacu zlobu, intoleranciu, nepriateľstvo a nenávisť. Zrejme si to takto niekto veľmi vplyvný želá. Ale my, ľudia mieru tu dole pod Vami, pod hradom, parlamentom a vládou si to neželáme.

    Príďte nám, občanom mieru vysvetliť na ulicu, aké výstupy možno očakávať z Vašich tzv. „mierových iniciatív“ a z rokovaní, ktoré absolvujete, lebo nám sa zdá, že Vy robíte všetko pre VOJNU a nie pre MIER.

Nás to životne zaujíma a niet toho statočného politika na politickej scéne Slovenska, ktorý by sa nebál to vysvetliť občanom priamo z očí do očí.

    Veríme, že sa čo i len jediný z Vás nájde a príde nám vysvetliť načo je nám potrebná účasť Slovenska v NATO, načo sú nám potrebné vojská NATO a USA na Slovensku, prečo cvičia žoldnieri cudzích krajín na Slovensku a proti komu, načo sú nám na Slovensku cudzie vojenské základne, logistické a muničné sklady, načo sú nám staré americké vrtuľníky za miliardy našich peňazí, načo sú nám nájomné zmluvy na nové stíhačky, načo sú nám v súčasnosti hromadne nakupované zbrane.

    Koho a čo máme brániť vo Vašom mene a v v cudzom záujme?  Nás? A pred kým? Alebo Vás a Vaše politické ambície, aby ste sa zapáčili Vašim tútorom, tentoraz už nie z Moskvy, ale z Washingtonu a Bruselu?

Sme presýtení a znechutení vojnovou rétorikou svetových i slovenských politikov a médií, ich konaním smerujúcim k militarizácii Slovenska, k inštalácii vojenských základní na našom území, propagandistickým nátlakom na nás, aby sme vnímali Rusko ako agresora a Putina ako obludu.

    Nechceme a nemôžeme sa s týmto nátlakom a vývojom zmieriť a preto stále viac pociťujeme odpor k takejto pokryteckej politike Slovenskej zákonodarnej i vládnej moci a preto začíname proti takej neúprimnej politike našich volených i menovaných zástupcov konať.

    Z vyššie uvedených dôvodov Vás hoc i len jediného odvážneho „dobrovoľníka“ týmto ako oficiálni hovorcovia mierovej, protifašistickej a protivojnovej iniciatívy občanov Slovenska CHARTA 2015 pozývame, na mierové, protivojnové zhromaždenie, ktoré sa uskutoční v Košiciach v utorok dňa 10. marca 2015 o 17.oo hodine na Hlavnej ulici-Dolnej bráne.

    My potrebujeme otvorený, slušný dialóg, dôveryhodné informácie a vysvetlenia.

    Vy potrebujete našu podporu, ak má byť v tejto krajine zachovaný zmier, ale i MIER.

    Tešíme sa na Vašu účasť a na priamy dialóg s Vami.

    Nesklamte nás prosím.

 

MUDr. Andrej Janco, hovorca občianskej iniciatívy CHARTA 2015.

Mgr. Štefan Kalina, hovorca občianskej iniciatívy CHARTA 2015.

Mgr. Peter Nišponský, sekretár občianskej iniciatívy CHARTA 2015.

 

Kontakt:

www.charta2015.com

info@charta2015.com