Vo Vajnoroch radosť žiť

20.10.2015 08:25

CHARTA 2015 - Sekretariát

    Optimizmus občanov Vajnor je veľavravný. S príchodom okupantov z NATO a s vytvorením novej, modernej vojenskej základne na starom schátralom území bývalej vojenskej posádky sa občania Vajnor prebúdzajú k novému životu.

    Ministerstvo obrany SR: „Nebude to základňa NATO!“ 

   Rezort obrany bez výhrad plniaci pokyny z Washingtonu a z Bruselu sa veľmi bráni pomenovaniu základňa a preto sa hrá so slovíčkami. „V tomto prípade pôjde o tím plánovačov a nie vytvorenie bojovej jednotky, či základne, ako je to niekedy nesprávne interpretované. Prítomnosť tímu NFIU vo všeobecnosti uľahčí potenciálne prijatie posíl zo strany NATO pre danú členskú krajinu. Počas mieru by podporovala plánovacie aktivity,“ vysvetľoval minister obrany Martin Glváč.

    „Môžu sem prísť aj Američania, nám to prekážať nebude. Ale to budú len nejakí úradníci, čo sme počuli. A od úradníckeho stola nech si robia čo chcú,“ konštatuje (preventívne nemenovaný) starší manželský pár, ktorý sme zastihli pri bráne základne..........

    Prosto kľud, idylka, mier a pohodička panuje v mysliach a vyjadreniach občanov Vajnor. A tak to má byť. Načo zbytočne znepokojovať obyčajných občanov prijímajúcich vojnovú propagandu, zbrojenie, rozdúchavanie vojny ako virtuálnu rozprávkovú hru na mediálnej obrazovke života?

     Článoček ako vystrihnutý z propagandy studenej vojny zo 60-tych rokov minulého storočia si môžete prečítať tu: Článok z Aktuality.sk

    Jeho autor Ján Petrovič z Aktuality.sk sa potrápil. Naštudoval si i históriu, aby ňou do tej pohodičky vniesol trošku vzruchu – samozrejme len z nekalej komunistickej minulosti, lebo to, čo sa tam chystá dnes je zrejme len prechádzka ružovým sadom.

     

    Nuž čo?

    Radosť občanov Vajnor nad zriadením základne NATO sa s príchodom jej nového osadenstva – "mierových", anglicky, či nemecky hovoriacich zelených mužíčkov, odborníkov na vojnu so zelenými mozgami len ďalej vystupňuje.

    A to, čo sa v tejto súvislosti udeje v „ďalekom“ vzdušnou čiarou 700 kilometrov vzdialenom Kaliningrade, kde budú rakety Iskander namierené na Vajnory čakať na štart ich vlastne vôbec nezaujíma. Však načo sa znepokojovať? Tie rakety do Vajnor doletia ani nie za štvrťhodinku. Za tú chvíľku si zelení mužíci vo Vajnoroch, ale žiaľ ani občania Vajnor možno nestihnú ani umyť zuby. 

    A bude po Vajnoroch a tým i po probléme. Však?

 

*  Po prečítaní článku môžete hlasovať v ankete (Vľavo hore.) Ďakujeme.