Vyhlásenie sekretariátu CHARTY 2015 k Summitu G-7

08.06.2015 20:18

CHARTA 2015 - Sekretariát

    Signatári, aktivisti a sympatizanti CHARTY 2015 so znepokojením prijímajú priebeh a závery summitu krajín G7, skupiny údajne najvyspelejších krajín sveta a lídrov svetovej politiky.

    Summit označil Rusko za agresora, prerokoval ďalšie vojenské i hospodárske opatrenia proti Rusku,rokoval o nových možných sankciách, ktorých zrušenie viaže na plnenie Minských dohôd vo vzťahu k občianskej vojne na Ukrajine. Summit sa tým stal rukojemníkom politiky fašistickej vlády na Ukrajine, ktorej tým vychádza v ústrety, aby konflikt mohla i naďalej riešiť vojenskou cestou.

    CHARTA 2015 upozorňuje, že mier na Ukrajine a v Európe bez Ruska, bez rokovaní s Ruskom, bez rešpektovania jeho suverénneho postavenia ako jednej zo svetových mocností nie je možný.

    Politika nepriateľstva, útokov proti Rusku, jeho zaradzovanie do pozície agresora, vytváranie nenávisti voči Rusom, sankčná politika a súčasné obkľučovanie Ruska vojenskými základňami USA a NATO nemôže priniesť Európe, ani Slovensku nič dobrého, len nenávisť, násilie a v konečnom dôsledku hrozbu vojny.

    Varujeme politikov sveta i politikov Slovenska pred touto hrozbou, nesúhlasíme s politikou G7 a žiadame politických predstaviteľov Slovenskej republiky, aby sa chovali ako predstavitelia suverénneho štátu občanov Slovenska a nie ako správcovia koloniálneho léna Washingtonu a Bruselu.