Výzva CHARTY 2015 - BRIGÁDA NESMRTEĽNÝCH

10.05.2015 16:08

CHARTA 2015 - Dr. Ing. Ivan Krajčirik Predseda prípravného výboru CHARTY 2015

     BRIGÁDA NESMRTEĽNÝCH

    POCHOD NESMRTEĽNÝCH HRDINOV SLOVENSKA

    Oslavy 70.výročia víťazstva nad fašizmom v II. Svetovej vojne v nás zanechali mimoriadne silné emócie, ktoré v nás zanechali smútok a trúchlenie za padlými v boji za slobodu, zanechali v nás eufóriu víťazstva, hrdosť a spolupatričnosť s našimi osloboditeľmi. Silný dojem z MOSKVY nás inšpiroval, pretože aj my máme takmer v každej rodine na Slovensku hrdinov, ktorí ešte žijú a pamätajú, máme ale aj hrdinov o ktorých nikto nič nevie, hrdinov z dedín a osád, hrdinov z lazov a miest, ktorí poznali svoje historické miesto v boji proti fašizmu a pomaly upadajú do zabudnutia. Patrí nesmrteľnosť hrdinov. Dajme im česť a slávu, ktorú si zaslúžia. Kultivujme spoločne česť a slávu každého hrdinu.
Vyzývame preto živých hrdinov, vyzývame deti padlých a nedožitých hrdinov, vyzývame vnukov, vnučky i pravnukov hrdinov, aby ste s hrdosťou ukázali našich hrdinov verejnosti.

    

    CHARTA 2015 organizuje a pozýva Vás na slávnostný pochod:

    BRIGÁDA NESMRTEĽNÝCH
    POCHOD NESMRTEĽNÝCH HRDINOV SLOVENSKA

    Pri príležitosti osláv 71.výročia Slovenského národného povstania a pri príležitosti budúcich osláv víťazstva nad fašizmom a oslobodenia si tak uctíme pamiatku tých, ktorí svojou občianskou statočnosťou ukázali, ako je dôležité chrániť rodiny a vlasť pred fašizmom.
 

    Preto vyzývame všetky rodiny v ktorých títo hrdinovia žili a žijú, všetky občianske združenia, všetky vládne i nevládne organizácie, vyzývame všetkých primátorov miest a starostov obcí, všetky politické strany, všetky vojenské historické ústavy, všetky múzeá, všetky organizácie Zväzu protifašistických bojovníkov:
Vyhľadajte známych i neznámych hrdinov SNP, II.svetovej vojny, vyhľadajte malých, ale aj tých najmenších hrdinov, ktorí podali pohár vody a krajec chleba v SNP, všetkých čo položili život, vyhľadajte a dajte nám vedieť o nich, vyhľadajte dobové fotografie, portréty, napíšte ich životné príbehy a pošlite ich na sekretariát CHARTY 2015
 na adresu:  info@charta2015.com 

Našou povinnosťou je NEZABUDNÚŤ na HRDINOV !

    Pomôžte nám organizovať v dedinách i mestách miestne pochody, ktoré sa napokon zlejú v jeden veľký pochod BRIGÁDY NESMRTEĽNÝCH

     V Handlovej 10.5.2015 /12:15/ CHARTA 2015

    Dr. Ing. Ivan Krajčirik
    Predseda prípravného výboru CHARTY 2015

 

Fotogaléria: BRIGÁDA NESMRTEĽNÝCH