Zhromaždenie ZA MIER, PROTI NATO, PROTI VOJNE v Spišskej Novej Vsi

26.09.2015 07:09

CHARTA 2015 - Sekretariát

    Vo štvrtok 24.9.2015 sa v Spišskej Novej Vsi uskutočnilo protestné zhromaždenie proti základniam NATO na Slovensku, ZA MIER, proti VOJNE.

    Na úvod zaznela spievaná štátna hymna Slovenskej republiky v podaní umeleckého súboru Podtatranskí Alexandrovci.  Báseň od Márie Rázusovej-Martákovej Všetkým, čo vojnu chcú predniesol Alexi Alexiev. Zúčastnených privítal predseda klubu Arbat Slovensko-ruskej spoločnosti  Branislav Rusiňák, ktorý pripomenul, že v rovnakom čase prebieha takýto protest aj v Bratislave. Uviedol ciele protestu, vyzval k zníženiu napätia v Európe a rozvoju priateľských mierových vzťahov s Ruskou federáciou.

    Následne s prejavmi vystúpili bývalý minister pôdohospodárstva Pavel Koncoš, tajomník CHARTY 2015 Peter Nišponský a ďalší rečníci.

    Protest pokračoval čítaním Postrehov z Luhanska, ktoré opisovali momentálny život v tejto vojnovej zóne medzi Ukrajinou a Ruskom, boli to tragické, ale aj úsmevné príhody, ktoré nám zaslal Mark Taraščanski, ktorý žije v Luhansku a učí na miestnej univerzite.

    Vystúpenie z publika, pani Márie Pižemovej obohatilo pohľad prítomných na potrebu spájania sa ľudí rôznej politickej príslušnosti, či náboženského vierovyznania tak, ako nás k tomu vyzval nedávno sám pápež.

    Zhromaždenie občanov mieru v Spišskej Novej Vsi ukázalo potrebu ešte aktívnejšej angažovanosti občanov Slovenska za mier, proti vojnovým štváčom, proti všetkým tým, v zahraničí i na Slovensku, ktorých činnosť smeruje k príparavám na vojnu, k nepriateľstvu s Ruskom, k podnecovaniu intolerancie, násilia, fašizmu, k rozvatu a chaosu.

NECHCEME NATO NA SLOVENSKU! NECHCEME VOJNU! CHCEME MIER!

Na tom sa zhodli všetci účastníci protestu, ktorí súhlasili a prijali za svoje vyhlásenie CHARTY 2015 k politickým a mediálnym predstaviteľom Slovenska v tomto znení:

    PROTESTUJEME!

   Nedovolíme Slovensko zaťahovať stále viac a viac do odpornej hry, ktorej konečným pomenovaním je VOJNA.

  Urobíme všetko pre to, aby zapredanci cudzích záujmov a cudzej moci z vlády, parlamentu, prezidentského paláca, ministerstiev obrany a vnútra Slovenskej republiky, ani ich oddaní spojenci vo verejnoprávnych i súkromných médiách na Slovensku manipulujúci verejnú mienku, nedosiahli svoj cieľ a nevmanipulovali Slovensko a Slovákov do bratovražednej vojny proti Rusku!

Vyzývame predsedu vlády Slovenskej republiky Róberta Fica, prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku a poslancov parlamentu Slovenskej republiky, ako aj členov delegácie Slovenskej republiky na nadchádzajúcom summite NATO v Bruseli dňa 8. októbra 2015,  aby o d m i e t l i a neschválili zriadenie regionálneho veliteľstva NATO na území Slovenska.

Odpor proti okupantom je právom i povinnosťou občanov suverénnej krajiny!

 

V Spišskej Novej Vsi dňa 24. Septembra 2015.

Občania mieru na Spiši a na Slovensku.

 

    Pozrite si foto a videodokumentáciu z protestu, ktorú budeme postupne dopĺňať.

Fotogaléria: Spišská Nová Ves za MIER!

Záznamy: 1 - 8 zo 31
1 | 2 | 3 | 4 >>